The Man From Earth Holocene

Yazar / Yönetmen Richard Schenkman ve Yapımcı Eric D. Wilkinson’la yapılan bu özel röportajda, the man from earth holocene hakkında daha fazla bilgi edineceğiz

The man from earth ( film izle )internet üzerinden topladığı bütçeyle filmi çekmiş ve yine internet üzerinden yayılıp bir fenomen haline gelmişti. Film içinde hiç bir teknolojik alet edevat barındırmayan bir kurgu olarak bizlerin pek alışık olmadığı bir tarzdaydı. The man from earth filminin 10 yıl ardından devam filmi  holocene ile vizyona hazırlanıyor. işte ropörtaj

Holocene, kült klasik bilimkurgu filminin devamı

The man from earth’ün yapımcısı Eric D. Wilkinson’la temasa geçtikten sonra , The man from earth ‘ü ayrıntılarını tartışmak için kendisi ve  yönetmen Richard Schenkman ile bir röportaj yapıldı. Holocene , sevilen kült film, için uzun zamandır beklenen ikinci film. Ayrıca Star Wars ile Star Trek , bilim kurgu tanımı, Rogue One hakkında neler düşündüklerini ve klasik bilimkurgu filmlerini yeniden oluşturma eğiliminde olan iki adamla yapılan ropörtajda komplo teorileri ve karakterler hakkında özel bilgiler edinmeye çalışacağız.

Hem Wilkinson hem de Schenkman, dünyalı’nın hikayesini oluşturmak için birlikte çalışmışlar. Wilkinson ve Schenkman, iki yılını senaryoyu yazabilmek için tarihsel ve bilimsel açıdan araştırmalarla geçirmişler.

Dünyalı filminin fanları, orjinal filmin 10. yıldönümünde Holocene ile yaz aylarında hazır olmasını bekliyor ve son baharda artık dvd lerinin de çıkmasını umuyorlar.

Bilimkurgu’yu nasıl tanımlıyorsun?

Richard : Buraya dersime çalışmadan gelmemem gerektiğini biliyordum! Sanırım bilimkurgu ile fantastik film arasındaki farkı belirlemek lazım öncelikle. Bana kalırsa bilim kurguda fantastikden farklı olarak kurguların bilimsel temellerinin olması gerekliliğidir.Teknoloji ya da bilim, yazarın anlatmaya çalıştığı hikayedeki temalar için bir metafor olarak kullanılır. 

Eric : Ex Machina ve Star Wars arasındaki farka benziyor.

Yani Star Wars’ı fantezi olarak görüyor musunuz?

Richard : ”Güç” yüzünden Star Wars’ı fantastik film insanlarla birlikteyim. Açıkçası, Star Wars’da birçok bilimkurgu var, ama kalbinde, muhtemelen daha fantastik.

Eric : Ben de Richard ile aynı görüşteyim – sanırım farklı türlerde bilimkurgu filmleri var. Ex Machina’dan bahsetmiştim; geleceğe dair çok özel bir öngörü sunuyor ama mümkün olmayan hiç bir unsur barındırmıyor. Starwars veya süperman bilim kurgu gibi görünüyor ama fantastik öğeler içeriyor ve bu kısmı daha baskın.

The Man From Earth Holocene’in bütçesinden bahsedelim isterseniz ?

Eric: Şimdilik sadece şunu söyleyebilirim, ilk filmden fazla ama arzu ettiğimizin çok altında.

Buradan sonrasını düzenlemedim henüz. Kısa sürede düzenleyeceğim

The man from earth ile karşılaşmanız nasıl oldu?

Bu hikayeyi milyonlarca kez anlattık, bu yüzden kısa keseceğim:

Eric ve Richart senaryoyu gördüğümüzde güzel bir film olmak için umut veren iyi üretilmiş bir ultra düşük bütçeli film gördük. Emerson Bixby, babasının filmini çektirmek için yönetmenler ve yapımcılarla tanışmaya çalışıyordu, ancak Richard, hayalleri için yeterince büyük bir isim değildi, bu yüzden Bixby aramaya devam etti. Her yönetmen “Güzel bir senaryo” dedi, ancak bir şekilde eklemeler yapmak istedi ya sonunda CIA’den kaçması gerektiği filmler ortaya çıktacaktı  ya da bu harika ama Cro-Magnons ordusunu Neandertal ordusuna karşı sabretooth bir kedi arkasına sürükleyerek geri dönüşlerini göreceğimiz fantazi haline getirmek istiyorlardı . “Bixby babasının hikayesini mahvetmek istemediği için dört yıl sonra Richard, filmi babasının istediği gibi yapmak isteyen bir yönetmenle temasa geçmekten heyecan duyan Bixby’ye yaklaştı, bu sayede  biraz para kazandı ve geri kalanı tarihtir.

Dünya’lının kült klasik haline gelmesini bekliyor muydunuz?

Eric : etmedim. İyi bir film yaptığımızı biliyordum, ancak hissettiğim şey, satış sonundan geldiğimden ve videoya yönlendirilen filmlerden çok deneyim aldık, ortaya çıktıkça biraz sıçramasını sağlayacaktı. , Ve bunun belirsizliğe dönüşeceğini söyledi. İyi bir film yapmadığın için Richard, ama benim en vahşi hayallerimde değil, bence 10 yıl sonra insanlar hala bu konuda nişanlıydı.

Richard : Evet, demek istediğim, bunun için umutluyorsun, fakat kendinden beklemeye ya da inanmaya izin vermiyorsun. Hep büyük bir etki yaratmayı umuyorsun. Ama bu şekilde ilginç. Yasadışı indirme ve gezegenin her yerinde dosya paylaşımı ile benzersiz şekilde modern bir olgu oldu. Birkaç yıl önce bile olmazdı.

Eric : İnsanlar filmi keşfetti ve birbirleriyle paylaştı.

Richard : Gerçekten ağızdan ağıza salladı, elele tuttu. “Bu şeyi görmelisin.” Ne yazık ki, bu insanların birçoğu Amerika’da değildi ve içinde bulundukları ülkelerin makul bir ticaret merkezi yoktu. İstedikleri takdirde filmi satın alamazlardı, Amerika’yı yasakça pahalıya mal olacakları bir ithalat yapmak zorunda kalacaklardı. Onların elinde olsalar bunun bedelini ödeyeceklerini düşünmekten hoşlanırım, ancak bunu yapmanın meşru bir yolu yoktu, bu yüzden indirip arkadaşlarına anlattı.

Eric : Tutumları ve bir kısmı onları suçlamıyor, bu yüzden yaptığım şekilde tepki gösterdim, “Neden yasal olarak buraya gelmesi için altı aydan bir yıla kadar beklemek zorunda kalmalıyım, ben sadece Filmi indiren ve izleyecek. “Filmde çalışan herkes oranlarını düşürdü ve filmde çalışan herkesin bir parça parçası olduğu söylendi. Neyse ki bizim için iki şey söyleyeceğim.Birincisi, filmi seviyorlardı ve ikincisi, filmi o kadar çok sevdiler ki, filmde çalışan tüm insanlara para aktarmamızı sağlayan üretime para bağışlayacak kadar cömert davrandılar, aktörler arasında aşağı.

Richard : Oyuncuların ve mürettebatın 2 / 3’ünden fazlasını verdik.

Eric : Dolayısıyla insanlar para bağışladıklarında farkın bir kısmını oluşturabildik. Biz minnettarız. Bu yüzden insanlar benim adımı google’da aradıklarında, “Yapımcı, filmini çaldığı için korsanlara teşekkürler” mesajını görüyor . Bu doğru bir şekilde. Richard bir sanatçı olarak filmde onunla çalışmaktan dolayı çok mutluydum ve insanların Richard’ın sanatını görmesini istedim. Dosya paylaşımı yoluyla ne kadar çok kâr kaybettiysek, bunu pazarlama bütçemiz olarak düşünürüm. Sözcüğü çözdük. Richard, insanları gerçekten derin bir şekilde etkileyen bir film yapmak zorunda kaldı. Richard, mesajları bugünlerde bile sosyal medya yoluyla okuyor, [insanlar] bunu seviyor. Richard, konuşmayı yaratan ve insanları zorlayan ve en sevdikleri film haline gelen bir sanat eseri yapmak için bu işe girmek için neden böyle değil mi?

Richard : Bu çarpıcı bir başarı. Haftada en az bir kez, biri Facebook sayfasında bu filmin tüm zamanların en sevdiğim filmiolduğunu söylerdi. Sadece çarpıcı. Bu filmin tüm zamanların en sevilen filmi haline geleceği fikri ve bu kadar çok insanın en sevdiği filmi sadece inanılmaz. Film yapımcılığına başlayınca, filminizin görülmesi için en büyük hedeften biridir. Ve tanrı bildiğini biliyor, milyonlarca, milyonlarca ve milyonlarca kez görüldü.

Eric : Richard ile aramızdaki fark bu ve neden birlikte iyi çalıştık. Hatta rahat etmekten mutluyum ve Tanrı korusun, belki biraz para kazanmak ya da biraz kahkaha atmak.

Richard : En büyük hedeflerimden birini söyledim!

 

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir