The man from earth

The Man From Earth

Holocene

İkinci film olan 2017 yaz aylarında vizyona girecek ve ilk filmin hayranları büyük bir hevesle vizyon tarihinin geleceği günü bekliyor. İlk filmi internetten yapılan bağışlar ile çeken yapımcılar ikinci film için çok daha ciddi bir bütçe söz konusu olduğunu paylaştılar.

The man from earth izle

Dünyalı filmi hakında detaylı bilgi vereceğim ama direkt saadede gelmek isteyenler için link vereyim. The man from earth izle

Neden Dünyalı izlemenizi öneriyorum

Tüm teknik detayları bir yana dursun, hiç tahmin edemeyeceğiniz bir senaryonun söz konusu olduğu bir film olan dünyalı için tamamı bir odada geçiyor olsa da Dünyalı İzle baskısı ile karşılaşabilirsiniz. Oldukça benzersiz bir niteliğe sahip bir film olan dünyalı için, akıl almaz ışık oyunları banzersiz görsel efektler, muhteşem bir screenplay gibi unsurlardan söz etmek mümkün değil. Hatta filmin ortalarına gelindiğinde izleyici filmden bir miktar sıkılabilir bile. Ama dikkat lütfen çevrenizden yapılan Dünyalı İzle baskılarını dikkate alın ve sabredin. Birazdan neredeyse hiç birimizin aklına gelmeyecek kült bir özgün senaryo ile karşılaşacaksınız. Bu noktada bizim de ısrarımız söz konusudur. Dünyalı, izlenmesi gereken belki de ilk 10 film arasına girebilir.

Tarihe İz Bırakan Filmler

Sinema tarihine iz bırakan ve her dönemde izlenen yapımlar hangileridir diye soracak olursak, genellikle özgün ve sürükleyici senaryolar ve şok finalleri olan filmlerden söz edilebilir. Buna karşılık milyonlarca dolarlık bütçeleri olan ve milyarlarca kişi tarafından izlenen teknoloji yoğun yapımların kült filmler arasına girmediği ve bir süre sonra nadir izleyici toplayan yapımlar haline geldiği görülür. Kaldı ki zaten gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan sinematografik teknikler, geçmişteki teknikleri adeta ezip geçtiği için eski yapımlar bir süre sonra komik olarak dahi nitelenbilmektedir. İşte bu nedenle neredeyse tüm izlemiş olanlar size ısrarla, Dünyalı İzle diyecektir. Pekiyi bu baskının sebebi nedir? Neden bu film bu kadar dikkat çekicidir? Elbette size Dünyalı İzle diyerek spoiler verecek değiliz. Filmi izlerken sürprizlere hazır olmanız gerektiği uyarısıyla yetinip, genel bir bilgilendirme yapalım.

Dünyalı Filmi

Orijinal ismi The Man from Earth olan, esasında yüksek bir bütçesi ve çok tanınmış olmayan oyuncuları nedeniyle gişede fazla başarıya ulaşamamış bir film olan Dünyalı, dünyanın her yerinde bir süre sonra fenomen bir yapım olarak herkesin diline dolanmış ve Dünyalı İzle tavsiyeleri ilk film önerisi haline gelmiştir.

2007 yapımı kurgu – drama olarak yeni bir vizyona sahip filmin yönetmenliğini Richard Schenkman üstlenirken, senaryo Jerome Bixby tarafından kaleme alınmıştır. Her ne kadar bilim kurgu da olsa, filmde neredeyse hiç teknoloji ve efekt yoktur. Pekiyi bu filmi bilim kurgu yapan nedir diyecek olursanız o sorunun cevabı size neden the man from earth izle dendiği ile aynıdır. Başrolünü David Lee Smith2in üstlendiği filmde, William Katt, Richard Riehle ve Tony Todd gibi oyuncular rol almaktadır.

Kesinlikle The Man From Earth İzle

Film eleştirmenlerinin hemen hepsinin üzerinde uzlaştığı bir husus vardır ki bu film, bir dönüm noktasıdır. Bilim kurguda hikayecilik tekniğini film endüstrisine uyarlayan benzersiz yapıt, durağanlığı ile ilgili bazı eleştiriler dışında bütünüyle ovgü ile karşılanmaktadır. Gelecekte sinema sektörü var oldukça her izleyenin diğerine; “kesinlikle dünyalı izle” diyeceğinden pek de şüphe varmış gibi görünüyor.

The man from earth’ün Konusu

The man from earth, başarılı bir üniversite hocası olan John Oldman’ın esrarengiz bir biçimde istifa etmesini sorgulayan iş arkadaşları ile arasında ilerleyen safhalarda adeta bir tarih dersine dönüşecek veda buluşmasını ele alıyor. Yaklaşık yarım günlük bir süre zarfında ele alınan film, John toplanırken, üniveristedeki diğer öğretim görevlilerinin onu sorgulaması üzerine geçiyor.

Fakat dünyalı izle derken ne demek istediğimiz, John’un aslında kim olduğunu itiraf etmesinden sonra ortaya çıkıyor. Yükselme aşamasından bitiş finalindeki şoka kadar sizi oldukça ciddi biçimde etkileyecek the man from earth, bizim tavsiye edebileceğimiz arasında kesinlikle yer alıyor. İşte bu nedenle size dünyalı izle diyoruz.

Teknik Bilgiler, Ödüller ve Puan

Süre: 87DK

Format: 35mm

Hasılat: 200.000 $

Bütçe: 200.000 $

Ödüller:

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA (aday)

Málaga International Week of Fantastic Cinema

· En iyi Senaryo

· En iyi film

Port Hueneme International Film Festival

· En iyi kurgu

Rhode Island International Film Festival

· En iyi kurgu

· En iyi görüntü

IMDB Puanı: 8.0

İzleyici Puanı: 9.3

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir