Cinsel İlişkide Rıza Mefhumu: Anlayacağınız Dilden Anlatalım

Eğer anlamakta sıkıntı çekiyorsanız, biriyle sevişmeye çalıştığınızı değil de, ona çay hazırladığınızı düşünün. “Çay ister misin?” diyorsunuz ve size “Elbette! Enfes olur! sağol!” diyorsa gerçekten çay içmek istediğini anlayabilirsiniz.

“Bilemedim ki aslında emin değilim…” derse, ona çay demleyebilirsiniz fakat aklınızda bulunsun, çay içmeyebilir ve eğer çay içmezse ona çay içirmeye çalışmayın.Sırf çay içme ihtimali olduğu için çay demleme zahmetine girdiğiniz için için onu suçlayamazsınız. Çay içmek ya da içmemek onun kararıdır. Çay içmek istemediğini kabul etmek zorundasınız. Çayı demlemiş olmanız o çayı içerken izleme hakkınız olduğu anlamına gelmez.

Çay içer misin sorunuza “Hayır, teşekkür ederim” diye cevap vermişse, çay demlemeyin. O kadar. Çay demlemeyin, ona içirmeyin, içmek istemedi diye kızmayın. Anlayın işte çay istemiyor.

Size, “Evet, teşekkür ederim” dedikten sonra, çay geldiğinde aslında istemediğini söyleyebilir. Elbette, onca zahmete girdikten sonra bunu duymak sizi rahatsız edebilir. Ama hala karşınızdaki insan hiç bir şekilde çay içmek zorunluluğunda değil. Önce çay içmek istiyordu, şimdi ise istemiyor. Kimi zaman insanlar siz çayı demlemeye başladıktan, çay hazır olana kadar geçen zaman diliminde kararlarını değiştirebilirler. Bunda bir sakınca yok. Bu yine de size çayı zorla içirme hakkı vermez.

Bilinci yerinde değilse, sakın çay demlemeyin. Bilinci yerinde olmayan insanlar “çay ister misin?” sorusunu bile anlayamazlar. Diyelim ki, soruyu sorduğunuzda bilinci yerindeydi, evet dedi ve siz çayı demleyene kadar bilincini yitirdi. Çayı bırakın, karşınızdaki insanın sağlığının yerinde ve kendisinin güvende olduğunu kontrol edin ve –burası çok önemli- ona çay içirmeyin.

Biri eğer çaya evet derse, içmeye başlarsa ve daha sonra bilincini kaybederse, çayı zorla içirmeye devam etmeye çalışmayın. Çayı uzaklaştırın ve onun iyi olup olmadığına bakın. Şuuru kapalı insanlar çay istemezler. Bundan şüphen olmasın.

Biri geçen haftasonu senin evinde çay içti diye, bu her zaman seninle çay içmek istediği manasına gelmez. Durduk yere evine gidip çay demleyerek “DAHA GEÇEN HAFTA ÇAY İSTİYORDUN” diyemezsiniz, ya da insanlar sabah uyandıklarında ağzından içeri çay dökmeye çalışarak “AMA DÜN GECE ÇAY İSTİYORDUN” diyemezsiniz.

 

Çayda ya da sekste, rıza her şeydir.

Sonsuzluk teorisi; Matematiğin Tanrısal zekası Hakkındaki yazıyı da okuyabilirsiniz.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir